Servere Dell PowerEdge R740xd, 2 x Gold 6138 20-Core, 24 x U.2 NVMe - Configureaza pentru comanda
- Model: CDB-36910080
- Producător: Dell
- Garanție: 12 luni (Detalii garanție)
TRANSPORT GRATUIT
Oriunde în România
Livrare în 24-48H
CADOURI GRATUITE
Accesorii IT, cabluri gratis
În limita stocului!
5.790,00 LEI
| Caracteristici generale | |
| Format mediu stocare | 2,5 inch |
| Frecventa procesor | 1,51 - 2 GHz |
| Interfata mediu stocare | NVMe U.2 |
| Interfete retea | Lan 10/100/1000 (Gigabit) |
| Model procesor | Xeon Gold |
| Nuclee si thread-uri pe CPU | 20 Core (HT-28 Thread) |
| Numar procesoare | (2) doua procesoare |
| Porturi - Interfete I/O | VGA |
| Porturi RJ-45 (LAN) | 4 |
| Producator procesor | Intel |
| Putere sursa | 1100W |
| Sistem de operare | Fara OS |
| Stare produs | Reconditionat |
| Tip carcasa | 2U |
| Tip memorie | DDR4 R ECC Registered |
| Unitate optica | Fara unitate optica |
| Unitati stocare suportate | Peste 10 |
Servere Dell PowerEdge R740xd, 2 x Gold 6138 20-Core, 24 x U.2 NVMe - Configureaza pentru comanda
Iti oferim posibilitatea sa configurezi serverul in functie de nevoile tale, prin alegerea componentelor din optiunile de upgrade. Selecteaza caracteristicile dorite si apoi adauga in cos.
Pretul afisat este pentru varianta de baza (fara HDD, Caddy, Memorie)*
* Varianta de baza:
| Procesor: | 2 x Intel Xeon Gold 6138 20-Core, 20 x 2.00GHz, 27.5MB Cache, 2 procesoare instalate. Detalii CPU, . |
| Chipset: | Intel C620 |
| Controller: |
2 x Dell 0YN9K8 + 03M0XD |
| Placa de retea: | 4 x Rj-45 Gigabit, Intel i320 |
| Management: | IDRAC 9 Enterprise |
| Porturi: | 2 x VGA, 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, 1 x Serial, IDRAC Direct Micro-USB, iDRAC network port |
| Surse alimentare: | 2 x 1100W |
| Rackabil: | Da. Format: 2U. |
| Site Producator: | Click pentru mai multe detalii |
!Atentie: Trebuie sa alegeti acelasi numar de caddy-uri ca si HDD-uri pentru montare.
Serverul se poate configura la alegere din caseta Configurare Produs (tabelul alaturat din dreapta sau butonul Configurare produs pentru varianta de mobil a site-ului). Se pot adauga 32, 64, 96, 128, 256GB, 384GB, 512GB, 768GB, 1TB RAM si maxim 24 hard disk-uri SSD U.2 NVMe in caddy-uri de 2.5" sau 24 hard disk-uri SSD M.2 NVMe in caddy-uri de 2.5" + adaptor.
! SSD-urile U.2 NVMe suporta doar RAID Software. Managementul acestora se face din Sistemul de Operare.
Garantie 12 luni.

